WooCommerce Plugin Faktúry Online

Každý podnikateľ ktorý spravuje internetový obchod vie, že vystavovanie faktúr odberateľovi je dneska samozrejmosť. Na trhu máme viacej možností ako to zabezpečiť spoľahlivo. sakyplugins.sk sa rozhodla vyvynúť woocommerce plugin faktúry online na základe klientského dopytu. Služba je mimoriadne obľúbená svojou cenovou ponukou, veľmi jednoduchým užívateľským rozhraním a užitočnými funkciami.

Plugin je navrhnutý tak aby sa užívateľ vedel zorientovať aj bez čítania veľkého materiálu dokumentov. Po inštalácii a aktivácii licencie stačí zopár klikov a plugin je nastavený.

Potrebujeme na to uživateľský účet ktorý si zabezpečíme rýchlou registráciou na www.faktury-online.com a získame API kľúč ktorý si uložíme do nastavení zásuvného modulu spolu s e-mailom.

Nastavenie je prehľadné a popis je veľmi deskriptívny.

Veľkou výhodou je, že woocommerce plugin faktury online podporuje sandbox mód. Tento mód je ako DEMO mód. Vystavuje faktúry ale po pár minútach (asi 5 minút) ju zmaže. Takto sa viete ubezpečiť že provider ktorý je zodpovedný za vystavovanie faktúr komunikuje prostredníctvom API správne.

Medzi top funcie určite patrí automatická záloha všetkých vystavených .pdf faktúr ktorá je aktivovaná okamžite po aktivácií plugínu, bez nastavovania. Tieto faktúry sa budú ukladať do priečinka „saky-faktury-online“ v adresáry wp-content. Môžete využiť aplikáciu https://freefilesync.org ktorá dokáže synchronizovať priečinok na servery s priečinkom na lokálnom počítači.

Ak chceme minimalizovať chybovosť nesmie chýbať diagnostika chýb ktorú tento plugin má vo forme logu. Rozozná všetky chyby. Zaznamená kód chyby ale aj jej popis v ľudskej reči.

Vystavené faktúry môžu byť zaplatené platobnou kartou respektíve prepojené s platobnou bránou. Napríklad so stripe. Stačí nám na to jednoduchý kód (snippet) ktorý sa vloží do functions.php alebo pomocou plugínu snippets.

Prehľadná tabuľka s vystavenými faktúrami je na nezaplatenie. Máte prehľad o faktúrach, spárovanú woocommerce objednávku podľa čísla objednávky. Jednoduchý filter podľa odberateľa. Sumu ktorú vieme zoradiť od najväčšej po najmenšiu alebo opačne. Status či ide o zaplatenú faktúru, alebo nie. Dátum vystavenia a možnosti ako zobrazenie faktúry z archívu čo je náš priečinok na servery kde sú uložené naše zálohované .pdf súbory. Zobraziť faktúru a jej detaily vieme aj na servery faktury online a to rovno z našej tabuľky.

Po každej prijatej objednávke je dobré ak zákazník obdrží e-mail s .pdf faktúrov v príllohe.

Plugin podporuje aj zálohové faktúry, čo sa môže využiť pri spôsobe platby ako je bankový prevod.

Medzi užitočné funkcie patria ako mena na faktúre, jazyk, voliteľný štýl, alebo QR kód.

Cena je rozhodujúcim faktorm najmä u začínajúcich podnikateľov preto ju odporúčam kedže si ju môžete vyskúšať na 1 rok zadarmo.